Karty pracy – przedszkole
Dzieci w wieku od 2 do 7 lat według koncepcji rozwoju intelektualnego Jeana Piageta znajdują się w przedoperacyjnym stadium myślenia. Oznacza to, że muszą doświadczać wszystkiego namacalnie, aby móc zrozumieć i umieć wyciągać wnioski. Tylko w ten sposób zbudują wiedzę i umiejętności. Polisensoryczne poznawanie świata jest dużo ważniejsze niż karty pracy. Przedszkole, którego głównym celem jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka musi stworzyć warunki do samodzielnej eksploracji świata przez dzieci. Karty pracy powinny stanowić jedynie utrwalenie polisensorycznie zdobytej wiedzy.
Karty pracy – do przedszkola
Dziecko należy zachęcać do wykonania dodatkowych zadań lub ćwiczeń, które może wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców. Ćwiczenia może dostać np. w postaci wydrukowanej karty pracy . Do przedszkola przynosi uzupełnioną kartę, która jest omawiana z nauczycielem. Tego typu aktywności mają charakter utrwalający, a także angażują rodziców i przybliżają im tematykę realizowaną w przedszkolu.
Karty pracy dla przedszkolaków do druku
Na naszej stronie znajdziesz karty pracy dla przedszkolaków do druku. Przedszkole jest miejscem, w którym dziecko powinno uczyć się wszystkiego poprzez zabawę. Estetyczne, stonowane, odpowiednio dostosowane do wieku dzieci karty pracy, powoli pozwolą im oswoić się z „papierową nauką” czekającą na nich w szkole. Karty pracy zostały przygotowane w formacie gotowym do wydrukowania. Wszystkie karty pracy są tematycznie powiązane z realizowanym tematem kompleksowym.
Karty pracy – matematyka – przedszkole
Matematyka jest ważnym elementem edukacji dziecka już wieku przedszkolnym. Doskonałym uzupełnieniem zabaw i zadań matematycznych są karty pracy – matematyka. Przedszkole powinno wspierać rozwój dziecka również w tej dziedzinie, dzięki odpowiednio przygotowanym zadaniom matematycznym wprowadzenie elementów nauki matematyki będzie łatwiejsze i przyjemniejsze zarówno dla dziecka jak i pedagogów.
Karty pracy – grafomotoryka – przedszkole
Grafomotoryka to sprawność manualna rąk przejawiająca się właściwą precyzją ruchów dłoni i palców oraz właściwym tempem wykonywania czynności czyli umiejętność rysowania i pisania. Wymaga zdolności naśladowania ruchów, koordynacji wzrokowo-ruchowej, percepcji wzrokowej i sprawności manualnej. Codzienne czynności takie jak ubieranie się, rozbieranie, jedzenie, mycie, a także wszelkiego rodzaju zabawy wykorzystujące ręce np. budowanie z klocków czy lepienie z plasteliny rozwijają sprawność manualną, która bezpośrednio przekłada się na sprawność grafomotoryczną. Dostępne na naszej stronie, gotowe do druku karty pracy będą doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń grafomotorycznych.